Loading...
اخبار گردشگری » نکاتی در مورد خوابیدن در فرودگاه
موضوع :
نکاتی در مورد خوابیدن در فرودگاه
ممکن است در مورد چگونه خوابیدن در فرودگاه کنجکاو باشید و یا خیلی عجیب و غریب به نظرتان برسد. با شنیدن این ایده، سوالاتی در ذهن شما شکل خواهد گرفت که آیا واقعا می توان در فرودگاه خوابید؟

نکاتی در مورد خوابیدن در فرودگاه

ممکن است در مورد این ایده کنجکاو باشید و یا خیلی عجیب و غریب به نظرتان برسد. با شنیدن این ایده، سوالاتی در ذهن شما شکل خواهد گرفت که آیا واقعا می توان در فرودگاه خوابید ؟

چگونه می توان اینکار را انجام داد؟ چه چیزهایی باید با خود بیاوریم ؟

دیگران چه  راهنمایی هایی دارند که با ما به اشتراک بگذارند؟

اگر این سوالات در ذهن شما نیز شکل گرفته است، پس خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

چگونه خوابیدن در فرودگاه

1. همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید

این مهم ترین نکته برای هر کسی است که به طور داوطلبانه در فرودگاه می خوابد.برخی از مقامات فرودگاه با چنین ایده ای اصلا موافق نیستند اما در چنین  مواقعی از آنها بپرسید که چرا شما الان در فرودگاه هستید؟ چرا الان در هتلی که رزرو کرده اید ، راحت و آسوده استراحت نمی کنید؟ بنابراین برای رویارویی با این پاسخ ها نیز آماده باشید و اگر بلیطی جایگزین در اختیار شما گذاشتند ، سریعا پذیرا باشید.البته پیش از رزرو بلیط ، راهنمای فرودگاه اطلاعاتی از قبیل : در دسترس بودن سالن فرودگاه، وای فای،حمل و نقل به هتل، رستوران های 24 ساعته، دوش و....

 

2. آماده باشید

هنگامی که گزارش آب و هوایی چند روز آینده را دریافت می کنید و می بینید ممکن است با برف و باران، طوفان و ... روبرو خواهید شد، خود را برای انتظار طولانی در فرودگاه آماده کنید.

 

از وسایلی که می تواند نیاز شود :

توپی های گوش • آب بطری شده و تنقلات • دستگاه شخصی موسیقی، لپ تاپ، کتاب، مجله • هدفون • ساعت زنگ دار • دستمال کاغذی • دستمال مرطوب ضد عفونی کننده  • یک پتو و بالش و در صورت نیاز کیسه خواب ،می باشد.

 

3. مراقب باشید

همیشه در هر شرایطی و در هرجایی باید حواستان به تامین امنیت باشد.اگر به تنهایی سفر میکنید، سعی کنید شب را در کنار دیگران مسافران بخوابید، البته قبل از این مطمئن شوید که همگی مسافر هستند و افراد بی خانمان نیستند.در غیر این صورت در قسمتی از فرودگاه بخوابید که مجهز به دوربین های مداربسته باشد.این را هم باید گفت که تا به امروز اخباری در رابطه با  حملات علیه افرادی که در فرودگاه خوابیده اند ، شنیده نشده است.

 

4. زود اقدام کنید

اگر میبینید که شب را باید در فرودگاه بگذرانید ، پس زودتر برای پیدا کردن مکانی ایده آل اقدام کنید مخصوصا در فصل زمستان که با شلوغی زیاد فرودگاه روبرو خواهید شد.برخی فرودگاهها انقدر  نزد مردم محبوب هستند که به پناهگاه بی خانمان ها تبدیل شده اند و مسافران همیشه از کمبود صندلی راحت شکایت می کنند.

 

5. خواب در پارکینگ

اگر از جایی که برای خوابیدن در فرودگاه نصیبتان شده ، ناراضی هستید و یا هزینه ی اجاره ی اتاق در سالن استراحت زیاد است ، می توانید به پارکینگ فرودگاه مراجعه کنید و یک ماشین برای خوابیدن در آن اجاره کنید.خوبی آن این است که نه تنها هزینه اش کمتر است بلکه بدون هیچ دغدغه و مزاحمتی به راحتی می توانید ساعت ها بخوابید.

 

6. محافظت از چمدانها

نگرانی عمده در فرودگاه از بابت سرقت در هنگام خواب است.می توانید وسایل و چمدان های خود را به قسمت انبار چمدان ها در فرودگاه بسپارید ، البته اگر فرودگاه دارای چنین امکاناتی باشد.برخی از افراد چمدان ها را نزدیک خود قرار می دهند و با تکانی کوچک از خواب می پرند اما برخی دیگر که خوابی سنگین دارند ، آنها را به پای خود زنجیر می کنند.

 

 

7. میان وعده آخر شب

در بسیاری از فرودگاهها رستوران ها به صورت 24 ساعته آماده ی خدمت رسانی هستند اما اگر شما از ان دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید وعده ی غذایی سالمتر میل کنید ، پس تنقلات و آب همراه داشته باشید.حتی اگر رستوران ها در فرودگاه بسته باشند نیز شما چیزی برای خوردن دارید.

 

 

8. بهترین مکان برای خواب

گاهی اوقات سالن ورودی برای خوابیدن بهتر از سالنی است که نزدیک به باجه های بلیط است. معمولا افراد درصدد این هستند که به محض اعلام خود را به دروازه ها برسانند، به همین دلیل که سالن نزدیکتر را انتخاب میکنند. به همین دلیل است که این سالن معمولا شلوغ است. بهتر است بدانید زمانی که با تاخیر روبرو می شوید، زمان کافی برای رساندن خود به دروازه ها را نیز خواهید داشت.

 

9. لباس مناسب

اگر فصلی که به سفر میروید ، فصلی سرد است پس چندین لایه لباس بپوشید ، دستکش ، کلاه و پتو نیز همراه داشته باشید.اگر گرمتان شد می توانید از تعداد لباس ها کم کنید.

 

10. هیییییس!!!

ملاحظه ی دیگران را هنگام خواب داشته باشید.در این لحظات و در آن فضای کوچک ، از بلند صحبت کردن و ایجاد سر وصدا خودداری کنید.

 

 

11. زنگ بیدار باش صبح

مامورین فرودگاه زنگ بیدار باش را 5 صبح به صدا در می آورند. اگر شب خواب خوب و دلچسبی داشته اید پس باید خود را برای شنیدن این صدای زود هنگام صبحگاهی نیز آماده کنید. البته اگر در مکانی که کمتر در معرض دید باشد بخوابید  ممکن است کمتر آزرده شوید.

 

12. به اشتراک گذاشتن تجربیات

داستان خود در مورد ماندن در فرودگاه و اینکه شب را چگونه در آنجا گذرانده اید به رشته ی تحریر در آورید و آن را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا برای مشاوران سفر بفرستید. با انتشار این تجربیات کمک زیادی به دیگران مسافران خواهید کرد.

 

13. سرگرمی داشته باشید

خیلی سخت نگیرید زیرا خوابیدن در فرودگاه نیز یک تجربه ی به یاد ماندنی و ماجراجویانه خواهد بود.از لحظات لذت ببرید و خوش بگذرانید.بعد از بازگشت از سفر با کوله باری پر از تجربه های جدید باز خواهید گشت.سعی کنید در این لحظات خود را سرگرم کنید تا هم زودتر بگذرد و هم راحتتر...

 

مترجم: سحر مردانه

منبع: sleepinginairports.net

طراحی و توسعه توسط گروه ندای فناوری